VšĮ „Darnūs miškai“ atstovai jau Molėtuose

Miško savininkų kooperatyve „Aukštaitijos šilas“ rugpjūčio mėn. 31 d. susirinko grupė miškininkų išklausyti informaciją apie miškų sertifikavimą. Miškų sertifikavimas reiškia jų eksploataciją laikantis dar griežtesnių negu galioja Lietuvoje teisės aktų reikalavimų. Kooperatyve buvo pristatoma sertifikavimo programa. Miškininkai supažindinti su sertifikavimo principais ir reikalavimais, kurie apima šias sritis: įstatymų laikymąsi, nuosavybės ir naudojimo teisę bei atsakomybę, naudą iš miško, poveikį aplinkai, miškotvarkos projektus, ypatingos vertės miškų išsaugojimą ir kt. Šią sertifikavimo programą pripažįsta įtakingiausios pasaulio aplinkosauginės organizacijos, tokios kaip Pasaulio gamtos fondas ar Tarptautinė aplinkos apsaugos organizacija.

Išklausę teorinę dalį kooperatyvo darbuotojai ir VšĮ „Darnūs miškai“ atstovas aplankė MSK „Aukštaitijos šilas“ miškus, kur buvo vertinami miškų ūkio darbai. Kooperatyvui tai nėra naujiena. „Aukštaitijos šilas“ vienas pirmųjų, dar 2002 m. atliko bandomąjį miškų sertifikavimą pagal PEFC programą. Bet ši sistema nebuvo pritaikyta Lietuvoje, nes tuo metu nebuvo sertifikuotos medienos poreikio iš pramonės pusės.

Miškų sertifikavimas yra svarbus privatiems miško savininkams, siekiantiems parduoti medieną stambioms medienos perdirbimo įmonėms. Artimiausiu laiku medienos gamintojai galės parduoti savo produkciją į užsienį tik turėdami sertifikatą, t. y. gamindami ruošinius iš sertifikuotos medienos. Todėl Lietuvos ir Latvijos medienos supirkėjai jau reikalauja pateikti sertifikatą. „Aukštaitijos šilas“ pateikė sertifikuoti apie 1170 ha miško ploto, kuris išsidėstęs po visą Lietuvą. Taigi, laukia didelis ir atsakingas darbas…

Tagged , .