Pasaulinėje miškininkystės parodoje

Molėtų rajono miško savininkų kooperatyvo „Aukštaitijos šilas“ delegacija lankėsi Švedijoje vykusioje pasaulinėje miškininkystės parodoje „Elmia Wood2017“. Po atviru dangumi kas ketverius metus rengiamoje parodoje su l a u k i a m a dešimtimis tūkstančių lankytojų, daugiau nei 500 dalyvių iš daugiau kaip penkiasdešimties valstybių, o kad ją visą apžiūrėti, vos užtenka dviejų dienų. Paprašytas papasakoti apie parodą kooperatyvo pirmininkas Saulius Tirevičius sakė, kad viso pasaulio miškininkų gyvenime šis renginys yra vienas svarbiausių ir laukiamiausių, nes čia vienoje vietoje gali pamatyti viso pasaulio miškininkystės ir medienos perdirbimo sričių inovacijas. Pagrindiniai parodos dalyviai yra skandinavai, tačiau po kelis atstovus galima rasti iš viso pasaulio. Paroda suteikia puikią galimybę susipažinti su miškininkystės ir medienos pramonės naujovėmis bei tendencijomis, pamatyti visas pasaulio dabarties ir ateities naujoves, o gautas vertingas žinias iš pirmų lūpų vargiai ar rasi dar kur nors kitur.

-Čia galima pamatyti stambių miško technikos gamintojų ir nedidelių įmonių pristatomas technines naujoves bei pasisemti naujų sumanymų ateičiai. Pats šioje parodoje lankiausi jau4 kartą ir kas kartą stebiuosi jos dydžiu, – sakė S. Tirevičius, užsiminęs, kad į Baltijos šalis, palyginus su Skandinavijos ar kitomis pasaulio šalimis, kurios yra daug labiau pažengusios medienos rinkoje, viskas ateina pavėluotai. -Apsilankęs parodoje savotiškai žvilgteri ir į ateitį – pamatai, kuo joje gyvensime, nes tai, kas šiandien yra parodoje, į Lietuvą ateina po gerų 5 metų.

Pašnekovas dėmesį atkreipė į tai, kad keičiasi lentpjūvių darbo tendencijos -vis daugiau jos pritaikomos prie miško, kur vyksta sunkus darbas.

-Lietuvoje kol kas dažniausiai skersuojam stiebą pagal tai, kokius ilgius pasako lentpjūvės atstovai ir derinamės prie jų išmatavimų, kas mums ne visada yra naudinga, nes medžių yra labai įvairių, o lentpjūvės juos priima tik kelių išmatavimų. Pristatytos praktikos, kurios po truputį ateina ir į kai kurias pažangiausias Lietuvos lentpjūves, yra universalesnės ir parankesnės miško savininkui, lentpjūvės atstovams. Renginyje domėjomės ir miško sodmenimis, kurie Skandinavų šalyse nors yra brangesni nei Lietuvoje, bet paruošti labai kokybiškai – išrūšiuoti ir pateikiami specialiuose konteineriuose su žemės gumuliukais, yra chemiškai apdoroti nuo kenkėjų, kas užtikrina 100 proc. prigijimą. Skandinavijos šalyse, lyginant su Pabaltijo ar Rytų Europos šalimis, darbo jėga yra labai brangi, tad jiems labiau apsimoka investuoti į brangius sodmenis, nei du kartus mokėti už darbą. Į Skandinavų patirtį turėtume lygiuotis ir mes, – patikslino direktorius, akcentavęs, kad sensacingiausia parodos naujove tapo ateities miškovežiai, kuriuose integruota pati moderniausia įranga – vairuotojas, atvažiavęs į sandėlį, manipuliatoriumi krovinį įkrauti galės neišlipdamas iš kabinos, užteks persėsti į keleivio kėdę, užsidėti virtualios realybės akinius ir specialiomis kameromis bei šiuolaikinės technikos pagalba valdyti krovimo procesą.

„Vilnies“ informacija

Tagged , .